Choď na obsah Choď na menu
 


Ako zmierniť bolesti pri menštruácii ?

 

Ako zmierniť bolesti pri menštruácii?

Ako zmierniť bolesti pri menštruácii?
  •  

Menštruácia pre niektoré z nás znamená obdobie plné obmedzení a bolesti. Sú ženy, ktoré sa počas svojich dní dopujú tabletkami od bolesti, pretože bez nich nie sú schopné normálne fungovať. Tabletky však nie sú práve ideálnym riešením, nakoľko môžu mať negatívne vedľajšie účinky. Ako teda prirodzene zmierniť bolesti pri menštruácii?

Voda
Pijete dostatok tekutín? Ak nie, určite by ste si na to mali začať dávať pozor. Naše telo potrebuje dostatočnú hydratáciu, aby mohlo správne fungovať. Počas menštruácie vás dobrý pitný režim ochráni pred zadržiavaním vody v organizme ako aj pred bolestivým nadúvaním a kŕčmi. Odporúča sa piť teplé alebo horúce nápoje, ktoré majú ešte lepší účinok na uvoľnenie kŕčov a svalstva. Takže teplé až horúce čajíky sú určite dobrou voľbou počas vašich dní.

Toto nejedzte!
Niektoré jedlá môžu zhoršovať bolesti pri menštruácii a je preto dobré sa im vyhnúť. Týka sa to najmä mastných jedál, alkoholu či bublinkových nápojov. Mnohí odborníci radia vyvarovať sa aj sladkostiam a bielemu cukru všeobecne. Zákaz by mal platiť aj pre kofeín, takže namiesto kávy si radšej dajte nejaký ten teplý čajík.

 

Teplo
Na menštruačné kŕče výborne pôsobí teplo. Aplikujte teplo na oblasť bruška a krížov, či už v podobe termoforu alebo ryžového vankúšika (obdĺžnikový vankúšik naplnený suchou ryžou, ktorý sa dá na pár minút nahriať do mikrovlnky a teplo sa v ňom dlho udrží).

 

Pomôže aj teplá sprcha aplikovaná na bruško a kríže. Celkovo tiež dbajte na udržiavanie svojho tela v teple, takže pozor na holé bruško či kríže.

Cvičenie
Možno vás už len predstava cvičenia počas menštruácie desí, no pravdou je, že pri cvičení dochádza k vyplavovaniu endorfínov, ktoré pôsobia podobne ako lieky proti bolesti. Primerané cvičenie tak môže pekne znížiť vašu bolesť a priniesť úľavu bez vedľajších účinkov.

Ak trpievate bolestivou menštruáciou, vyskúšajte tieto tipy na zmiernenie kŕčov a bolesti. Určite je to lepšie ako hneď siahnuť po tabletkách, ktoré síce prinesú úľavu, no zaplavia vaše telo aj množstvom prídavných látok.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>