Choď na obsah Choď na menu
 


Prsia

6. 6. 2009

 

AJ PRSIA PRIBERAJÚ...


V dvadsiatke sú prsia zložené z tuku, mliečnych žliaz a kolagénu, vďaka ktorému sú pevné. So zvyšujúcim sa vekom sa zastúpenie mliečnych žliaz a kolagénu redukuje, nahrádza ich tuk. Ten je ťažký a prsia pôsobia ochabnutejšie. Je to prirodzený proces, ktorý sa dá vizuálne oklamať dobrou podprsenkou. ... ale vážia menej, ako si myslíte Dvojky vážia okolo pol kila, štvorky kilo.

NA PRSIACH JE VEĽMI JEMNÁ POKOŽKA


V porovnaní s ostatnými časťami tela je najtenšia a pri zmenách počas tehotenstva a dojčenia najviac namáhaná. Často býva suchá a veľmi rýchlo sa na slnku spáli. Pokožku treba opaľovacím krémom natierať aj v prípade, že máte plavky. Ak sa rada opaľujete "hore bez", pokožka môže skôr zvráskavieť a môžu sa na nej objaviť hnedé škvrny. Ženy pri starostlivosti o pleť zabúdajú na bradavky, ktoré sú tiež často suché a potrebujú hydratáciu. V lekárňach dnes už nájdete výrobky určené priamo na týchto pár centimetrov vášho tela.

CHĹPKY SÚ NORMÁLNE


Každá štvrtá žena má skúsenosť s maličkým ochlpením okolo bradaviek. Pravidlo prírody je také, že čím máte tmavšiu pokožku a tmavšie vlasy, tým väčšia je pravdepodobnosť, že si zopár chĺpkov na prsiach nájdete. Ak vám prekážajú, dajú sa odstrániť, v kozmetických salónoch s tým majú skúsenosti. Ak si nájdete len jeden-dva, môžete si ich vytrhnúť pinzetou. Nezabudnite miesto dezinfikovať, aby doň nevnikla infekcia.

KAŽDÝ PÁR MÁ INÉ ŤAŽISKO


A neovplyvníte ho. Či sú vaše bradavky vyššie, nižšie, viac otočené do bokov alebo rovno pred vás, to záleží od štruktúry prsníka a vášho genetického vybavenia. To isté platí aj o vzhľade dekoltu. Keď pri sebe stoja dve ženy s tou istou veľkosťou pŕs, dekolt môže vyzerať odlišne.

AJ PRSIA MAJÚ SVOJ MESAČNÝ CYKLUS


Hormóny, ktorých hladina sa vo vašom tele neustále mení, spôsobujú aj zmeny v prsníkoch. Keď máte tesne po menštruácii, prsia sú mäkké, poddajné. V strede cyklu sú bradavky veľmi vzrušivé, pretože vtedy máte v krvi najvyššiu hladinu estrogénu. Týždeň pred menštruáciou sú prsia ťažké, bolestivé, veľmi citlivé. Ak sa vzdáte kofeínu, môžete si situáciu uľahčiť.

K LEKÁROVI S NIMI LEN V URČITOM ČASE


A to práve po skončení menštruácie. Vtedy sa najpresnejšie vyšetrujú všetky hrčky a iné nezrovnalosti. Lekár má vtedy najlepšiu možnosť správne vás diagnostikovať.

LEN V AMERIKE JE ASI 4 MILIÓNY PRSNÍKOV UMELÝCH


Štatistiky hovoria, že pod nôž plastického chirurga si s týmto cieľom ročne ľahne 250-tisíc žien. Len v USA. Ich priemerný vek je 34 rokov a väčšina z nich už má deti. V necelých desiatich percentách prípadov sa objavia komplikácie, pre ktoré je žena nútená podstúpiť ďalšiu, opravnú operáciu.

PRSNÉ IMPLANTÁTY STÁLE PREDSTAVUJÚ ISTÉ ZDRAVOTNÉ RIZIKO


Pri operácii prsníkov sa môže stať všetko, čo pri iných druhoch operácií. U niektorých žien nastanú problémy až po rokoch, keď sa prirodzeným vývojom pŕs stáva implantát nepohodlným, prsia sú pre ženu ťažké, jazva ich ťahá. Vtedy je nevyhnutná reoperácia.

MAJÚ SVOJE ZRADNÉ MIESTA


Časti pod prsiami a medzi nimi sú plné potných žliaz, ktoré pracujú ako všade inde. Čím väčšie máte prsia, tým viac potu sa na týchto miestach vytvára. Baktérie to, pravdaže, ocenia, preto nikdy neseďte po športe v spotenej podprsenke a keď potrebujete, použite antiperspirant aj na miestach pod prsami.

SPÁNOK NA BRUCHU ICH MÔŽE ZMENIŤ


Ak spávate na bruchu, ak noc čo noc tlačíte prsia do matraca, po rokoch sa to na ich tvare odzrkadlí. Ale odborníci sa nevedia zhodnúť na tom, či v pozitívnom zmysle alebo v negatívnom.

PRSIA NENÁVIDIA BEH, TAK AKO VY


A nie je pre ne ani zdravé, ak v rytme vášho pohybu dlhší čas poskakujú. Pri kardio športoch je veľmi dôležitá vhodná podprsenka, ktorá udrží prsia stabilné.

SPRÁVNYM CVIČENÍM MÔŽETE PRSIA SPEVNIŤ


Je niekoľko zaručených cvikov s činkami, ktoré vám pri častom a pravidelnom opakovaní pomôžu vyformovať pevné prsia.

ĽAVÝ PRSNÍK BÝVA VÄČŠÍ

Tak ako ruky a nohy, ani prsia nie sú rovnaké. O niečo viac tkaniva majú ľavé prsníky, ktoré sú údajne aj viac vzrušivé. U niektorých žien je rozdiel vo veľkosti viditeľný, u iných úplne nepatrný.

RASTÚ MAXIMÁLNE DO DVADSIATKY


Potom ich dokáže zväčšiť už len tehotenstvo a dojčenie. Niektoré ženy zaznamenajú ich nárast aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie, ale to len v prípade, že sú citlivejšie na zvýšenú hladinu estrogénu.

V TEHOTENSTVE BRADAVKY STMAVNÚ


Lekári si to vysvetľujú tým, že novorodenci sú farboslepí a zvýraznenie bradavky im pomáha nájsť zdroj jedla. Tmavé sfarbenie bradaviek u väčšiny žien po dojčení ostáva na celý život.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Mám problém

(name, 6. 4. 2012 17:27)

Ahojte! Teraz som našla túto stránku. Čítala som si komentáre a chcela by som sa vás niečo opýtať. No začnem. Tu sa píše že ľavé prso býva väčšie.Ja mám väčšie pravé. Je to normálne? prosím odpovedajte!

Re: Mám problém

(nezáleži , 19. 3. 2014 16:31)

ahoj nič si z toho nerob ja to mám tak isto :D

pripravky na spevnenie prs

(zuzana, 26. 6. 2012 15:49)

su prenas bezpecne a ako dlho ich mozme uzivat ? dakujem

vhodna podprda

(bery, 5. 5. 2013 21:25)

ako si mam vybrat spravnu podprsenku na sport? doteraz som si myslela, ze beh prsia posilnuje, ked beham, je to sice neprijmne, ale naozaj som nevedela, ze to skodi.. mam velke prsia, prekazaju .. ako si vybrat tu idealnu na podporu ?

Re: vhodna podprda

(Nes, 15. 7. 2013 15:07)

Ahoj ja mám s tým skúsenosti ja nepoužívam žiadnu. Ked behám mám na to také tričko je také popot prsia a nepotrebuješ pod neho žiadnu podprdu. Je veľmi pohodlné a vpohode sa s ním behá. Ja behám maratóny ale aj krátke trate ale aj sa v ňom dá poriadne zašportovať.

Re: vhodna podprda

(Nes, 15. 7. 2013 15:07)

Ahoj ja mám s tým skúsenosti ja nepoužívam žiadnu. Ked behám mám na to také tričko je také popot prsia a nepotrebuješ pod neho žiadnu podprdu. Je veľmi pohodlné a vpohode sa s ním behá. Ja behám maratóny ale aj krátke trate ale aj sa v ňom dá poriadne zašportovať.

Ako podporiť rast prs?

(Ewa, 15. 7. 2013 14:55)

Ahojte mám 13 rokov a nemám veľké prsia všetky baby v triede už ich majú no ja jediná nie chcela by som sa opýtať či je na to nejaký domáci recept ale niečo také.
Prosíím pomôžte.

auu

(ja, 13. 5. 2013 12:57)

prave mi rastu prsia mam 12 a nikto ani ja sa nemoze okolo nich ani osuchnut lebo to strasne boli ako ich mam chrnit abi som si mohla aspon lhnut na brucho alebo tak...

Bolestivý prsník

(Lívia , 24. 6. 2012 18:00)

Chcela som sa opýtať. Či je normálne ked mám ľavý prsník trošku ťažší ako pravý a trošku ma aj bolí. Mám týždeň pred menštruáciou je to normálne? Mám iba 15 rokov.

zdravé a krásne prsia

(spirit, 19. 11. 2009 14:13)

Prsia extra + Tento výrobok zaberá popredné miesto v predávanosti na trhu. U klientiek sa prejavili vynikajúce výsledky už po aplikovaní 2 balení - zväčšenie poprsia o 1 číslo, zlepšenie menštruačného cyklu, eliminovanie menštruačných bolestí a takisto zníženie hmotnosti a priaznivý vplyv na psychiku. www.multivitamins.sk
Vysokoúčinná kombinácia rastlinných hormónov a látok aktivujúcich rast mliečnej žľazy
Efektné zväčšenie pŕs bez operácie a súčasne zvýraznenie ženských tvarov + onkoprevencia .

 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< marec / 2018 >>