Choď na obsah Choď na menu
 


Nakupujte bez krutosti

21. 1. 2012

Spoločnosti (značky) netestujúce na zvieratách s certifikátom alebo na základe prehlásení:

Bez krutostiÁjurvédská kosmetika, Almacabio, Alpa, AloeMent, ArtDeco, Avon, Beiersdorf AG (Nivea), Cannaderm, de Miclén (Dixi, Barbus, Fyto, Oli, Nubian...), Dermacol, Divoká kosmetika, dm (všetky výrobky), Ecover, Eucerin, Gabriella Salvete, Hellada, Henna, Christian Dior, Juvena, L´Occitane, Lavera, Lush,  Logona/Sante, Mary Kay, Maybelline,  Menalind Derm, Olivia, Oriflame, Pupa, Ria, Ruby Rose, Sensodyne, Sodasan, Tommy Hilfiger, Vegiwash, Urtekram, Weleda, Yves Rocher,Zentiva (Indulona, Parexyl...) 


Dm sa snaží všetky svoje produkty predávať ako človeku a životnému prostrediu priaznivé. Využíva testovacie osoby (napr. na alergické reakcie) namiesto testov na zvieratách. Teoreticky je ale možné, že každá surovina, alebo látka, ktorá sa v potravinách používa, mohla niekedy byť nejak testovaná na zvieratách (i v pozitívnom zmysle ako napr. účinok vitamínov na zvieratá) a firmy o tom nevedia. Preto Dm neuvádza na výrobkoch "netestované na zvieratách" ale radšej "pre človeka a životné prostredie priaznivé", vyhýba sa tak mätúcej výpovedi. Dm tiež ponúka vo svojom sortimente kozmetiku vhodnú pre vegánov.

Dlhodobou politikou spoločnosti Oriflame je zákaz testovania výrobkov na zvieratách a používanie látok, ktoré by pochádzali z tiel mŕtvých živočíchov, alebo ich získavanie by spôsobovalo zvieratám bolesť a utrpenie. Túto politiku dodržuje pri vývoji všetkých svojich  kozmetických výrobkoch v laboratóriách írskeho strediska Global Technical Centre a zároveň úzko spolupracuje s dodávateľmi, aby si overil, že si plne uvedomujú požiadavky, ktoré si Oriflame v tejto oblasti kladie. Spoločnosť Oriflame politiku zákazu testovania výrobkov na zvieratách vypracovala už mnoho rokov pred tým, než bol tento zákaz navrhnutý Európskou smernicou o kozmetických výrobkoch. Spokojný život zvierat sa pre európského spotrebiteľa stal natoľko závažnou otázkou, že v priebehu ďaľších 10 rokov dôjde k úplnému zákazu testovania kozmetických prípravkov a prísad na zvieratách v celej Európskej únii a EÚ nebude povoľovať ani predaj výrobkov, ktoré boli testované na zvieratách v iných častiach sveta. Výrobky, ktoré neobsahujú CERA ALBA, LANOLIN, LANOLIN ALCOHOL, LANOLIN CERA, MEL, HYDROLYSED MILK PROTEIN sú vhodné aj pre vegánov (pre obsah látok pozri zloženie - INCI).

 

 

Ak ste nenašlis voju značku, pozrite sa sem: http://www.netestovanonazviratech.cz/seznam-znacek-s-hcs-hhps-dostupnych-v-cr/

 

zdroj:http://www.priateliazvierat.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=150&Itemid=38

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

webka

(*Amina*, 7. 7. 2012 7:58)

Ak hľadáš aktualizovanú stránku o móde a kráse, kukni tu:
www.collegefashion.estranky.sk

 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>