Choď na obsah Choď na menu
 


Zelený čaj- zázrak prírody

7. 2. 2011

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je určiť solídnu značku organických zelených čajových lístkov za rozumnú cenu. Uistite sa, čo nakupujete, pretože cena a kvalita sa môže výrazne líšiť. Môžete tiež zvážiť extrakt zo zeleného čaju v závislosti od vašich špeciálnych diétnych potrieb. Tieto výťažky môžu tvoriť súčasť vašej diéty na báze zeleného čaju.

Avšak ak ste sa rozhodli začleniť zelený čaj do vašej stravy, väčšina štúdií ukazuje, že by ste mali vždy piť zelený čaj s jedlom, aby sa sprístupnil celkový prínos pre zdravie. Vzhľadom k tomu, zelený čaj pomáha zrýchliť metabolizmus tela pri negatívnej stimulácii nadobličiek. Diéta na báze zeleného čaju môže byť najzdravšia voľba pre ľudí, ktorí trpia problémami so štítObrázoknou žľazou.

salka zeleneho cajuNedávna štúdia z Amerického žurnálu klinickej výživy ukázala, že extrakt zo zeleného čaju preukázal značný nárast metabolizmu a tiež odhalil zvýšenú hladinu oxidácie tukov. Zatiaľ čo obsah kofeínu v zelenom čaji má vplyv na úroveň metabolizmu a oxidácie, výsledky štúdie ukazujú a výskumní pracovníci sú presvedčení, že existujú ďalšie aktívne látky v zelenom čaji, ktoré skutočne majú výrazný vplyv na ľudské telo viac než len kofeín.


Zelený čaj podporuje činnosť metabolizmu a zvýši výdaj o asi 50-60 kalórii denne . Nie je to veľa, ale určite to poteší. Naviac zelený čaj nezaťažuje srdce ako čaj čierny.

Tiež sa hovorí, že pitie zeleného čaju môže pomôcť zablokovať premenu energie na tuky, čo tiež pomôže vášmu telu absorbovať oveľa menej tuku v potrave. Niektorí jedinci uvádzajú, že zelený čaj im pomáha regulovať hladinu cukru v krvi a znižuje šialené chute do jedla.

Negatíva?
Jediným negatívnym účinkom zeleného čaju je dodnes nespavosť. Zelený čaj obsahuje kofeín, a ak ho vypijete príliš veľké množstvo, môžete si narušiť spánkový režim. Zelený čaj obsahuje dávku kofeínu rovnajúcu sa tretine z toho čo vypijeme v rovnakom množstve kávy.

Koľko ho vypiť?
Z každej strany človek počúva iné údaje. Podľa štúdie Clevelandskej univerzity vás pitie štyroch a viacerých šálok zeleného čaju denne môže ochrániť pred reumou, alebo znížiť symptómy tejto choroby, ak ňou už trpíte. Zdá sa teda, že ak vypijete štyri či päť šálok tohto „nápoja života“ denne, výrazne napomôžete svojmu zdraviu.

 

wanda.sk

rady.chcemschudnut.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>