Choď na obsah Choď na menu
 


Hladovanie?Nieeee

23. 3. 2009

Ako najrýchlejšie schudnúť? No predsa nejesť! To je ten najjednoduchší prostriedok, ako sa dopracovať k štíhlej postave. Velí vám práve toto logika, keď sa znova zúfalo staviate na váhu? Na prvý pohľad máte pravdu, v skutočnosti je však hlad najväčším nepriateľom chudnutia akého poznáte!


Netrápte svoje telo celé dni hladom, najneskôr do tretieho dňa aj tak vyjete celú chladničku.
Vedzte, že ak t
elu nedoprajete potrebné množstvo potravy pre jeho normálne fungovanie, tukových vankúšikov sa nikdy úspešne nezbavíte.

Ako často jesť pri diéte?
Nech ste si vybrali akúkoľvek diétu dbajte o to, aby ste dodržali princíp stravovania, ktorý spočíva v pravidelnom prísune potravy počas celého dňa. Avšak v malých množstvách. Viacero malých porcií správne rozvrhnutých počas dňa z hľadiska času ale aj zloženia udrží váš metabolizmus neustále v tempe a pomôže pri chudnutí. Ak naopak budete hladovať, telo začne spaľovať čo najmenej energie a vaše chudnutie nemá žiadny účinok.

Vyhladované telo sa totiž prepne do režimu maximálneho šetrenia. Vo chvíli keď mu potom doprajete výdatné jedlo, všetku možnú energiu uloží znova na horšie časy – teda v podobe tuku na vašich bokoch, zadku či bruchu.

Pár dní hladu a tri kilá sú preč!
Už ste to skúšali, alebo vám to odporučila priateľka, ktorej sa takto podarilo zázračne schudnúť? A na ako dlho? Zrejme len veľmi krátkodobo. Príčinou je to, že pri hladovaní sa v prvých dňoch telo zbaví nadbytočnej vody a prirodzene, odľahčia sa aj črevá. Prirodzene, na váhe potom vidíte hmotnostný rozdiel, ktorý vás veľmi poteší a motivuje. Nezbavili ste sa však toho najdôležitejšieho – a to tuku.

Bohužiaľ, tuk je tým posledným, čo telo spáli, sú to jeho železné zásoby. Ak ste sa rozhodli schudnúť tri a viac kilogramov, mali by ste pravidelne  cvičiť. Vaše telo totiž pri diéte, a hlavne pri tej prísnej, siaha najprv na svalstvo. Aspoň mierna fyzická aktivita dva krát do týždňa vám môže pomôcť predísť tomuto problému. Navyše vaše ostane, alebo sa stane znova pružné a s lepšou kondíciou pôjde aj chudnutie omnoho jednoduchšie!

Chudnite premyslene
Možno nemáte výdrž hladovať celý deň, a tak sa obmedzujete len v niektorých hodinách. Pre väčšinu z nás je najjednoduchšie nejesť nič počas celého doobedia a dopriať si výdatnejšie jedlo až na obed. A práve tu je najväčšia diétna chyba, akú môžete spraviť. Nakoniec zistíte, že sa večer od chladničky ani nemôžete odtrhnúť!

Aj keď chudnete, mali by ste si dopriať raňajky, ktoré vás postavia na nohy. Rovnako nevynechávajte ani desiatu. Ak ste jedli už doobeda, nebude až taký problém dopriať si ľahší obed. Vždy si vopred vymyslite aj to, čo si dáte na olovrant – a hlavne, nezabudnite ho včas zjesť! Večera by potom mala byť v skorších hodinách a po nej si doprajte už len nápoje. Veľký hlad alebo chuť maškrtiť by ste mali zahnať maximálne jablkom, alebo iným, nie veľmi sladkým ovocím či surovou zeleninou.

Jojo efekt
Väčšina žien s nadváhou či obezitou vám potvrdí, že už v minulosti minimálne raz skúšala schudnúť. Čím rýchlejšie však kilá zmizli, či už hladovaním, alebo prísnymi diétami, tým rýchlejšie sa stratené kilá vrátili a bohužiaľ, priniesli so sebou aj ďalšie...

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Potrebujem schudnut

(Timea, 30. 3. 2012 15:15)

Zdravim vas, chcem poprosit o radu ako co najrychlejsie schudnem.Chcem schudnut aspon 8 kg. Prosim o radu, o radu na dietu bez nejakych tabletiek.DAKUJEM

 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>