Choď na obsah Choď na menu
 


Vytvor si krásne dymovo-čierne oči

10. 2. 2009

Výhodou dymového tieňovania je, že sa dá nosiť ako cez deň, tak aj večer. Na večerné líčenie je ale určite perfektné, pretože potrebujeme oči viac zvýrazniť.

Pomôcky:
Podľa farby očí a aj podľa odvahy potrebujeme tiene vo dvoch odtieňoch, a to jeden svetlý a druhý tmavý. Najlepšie vyzerá tmavo šedá až čierna, temno fialová, hnedočierna, zelená.
 
Mäkká čierna kajalová ceruza na oči.
Riasenka pre objem, najlepšie čierna.
Vatové tyčinky.


Správny postup

Začíname vždy s dokonalým odlíčením. Na očné viečka naneste trochu telového púdru, ktorý jemnú pokožku zafixuje a maľovanie tak lepšie priľne a drží.
Potom štetčekom naneste svetlý tieň do vnútorného kútika a rozotrite smerom k obočiu do stratena. Tmavý tieň nanášajte z vonkajšieho kútika oka smerom k vnútornému kútiku a zároveň slabšiu vrstvu hore pod obočie. V mieste pod obočím farbu opatrne rozotrite prstom, aby pôsobila len jemne.
Ďalšiu tmavú vrstvu naneste z vonkajšieho kútika smerom k vnútornému, ale dole pod spodné riasy.
Toto akoby „véčObrázok ko“ je základom pre dymové nalíčenie.
Potom vezmite čiernu ceruzu na oči a celé oko okolo obmaľujte. Aby nevzniklo silné orámovanie, môžete linku ľahko rozotrieť vatovou tyčinkou.
Na záver si ľahko púdrom poprášte riasy a naneste objemovú riasenku, pokojne vo dvoch vrstvách.


Ak sa vám dzá, že by ste zniesli jemnejšie dymové líčenie, vynechajte tú pasáž, kde sa tmavý tieň nanáša pod obočie a tieň len do stratena prstom rozotrite z vonkajšieho kútika smerom k vnútornému.

Tiež je možné vynechať orámovanie oka linkou a linku len vkresliť do vnútra oka okolo horného aj spodného viečka. Spočiatku budete mať oko výrazné, ale očné slzy vám linku po chvíli zjemnia. Inak postupujte rovnako.

Rada na záver

Používajte kvalitnú kozmetiku, pretože jen tak bude aj vaše nalíčenie kvalitné a dlhotrvajúce. Vyhnete sa množstvu nepríjemností ako sú rozmazaná riasenka, pálenie a slzenie očí, apod.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>