Choď na obsah Choď na menu
 


Viete, aký máte typ pleti?

  O ženách sa vraví - a rozhodne to nie je len tvrdenie do vetra - že kozmetiku milujú. Krémy, mastičky, gély a iné „serepetičky", ako by mnohí muži povedali, sú pre väčšinu z nich súčasťou každodennej starostlivosti o telo. Ako však dokazujú rôzne prieskumy, napriek tomu, že sú ženy kozmetike viac ako len naklonené, robia veľké chyby v jej používaní.

Nesprávny výber krému
Prieskum zahraničnej kozmetickej spoločnosti odhalil, že najčastejšou chybou pri výbere krému, je jeho používanie bez ohľadu na typ pleti. Väčšia polovica žien, ktoré sa prieskumu zúčastnili, nevedeli správne zaradiť svoj typ pleti a tým pádom pre ňu zvolili nevhodný krém. Suchá potrebuje mastnejšie zložky pre jej vyživenie, mastná naopak vyžaduje týchto častíc menej. Mastný typ pleti si ženy často zamieňali so zmiešanou a tým pádom ju prostredníctvom krému často oberali o potrebnú dávku hydratácie navyše.

Aké typy pleti teda poznáme?

Normálna: Pleť je pružná, hebká a neprodukuje nadmieru mazu, ani sa viditeľne nevysúša. Asi netreba hovoriť, že ide o pleťový ideál, no stretnete sa s ním len zriedka.

 

Suchá: Je pre ňu charakteristická znížená tvorba mazu, kvôli čomu je pleť drsnejšia, krehkejšia a často na nej vidieť vysušené miesta. Je náchylnejšia na okolité vplyvy a rýchlejšie starne.

 

Mastná: Je akoby opakom suchej, pretože sa na nej tvorí nadbytok mazu. Pleť sa preto leskne, póry sa môžu kvôli mazu upchávať, čo spôsobuje akné a komedóny. Pleť však starne pomalšie, no pozor na veľký omyl - i mastná pleť potrebuje krém.

Zmiešaná: Mnohé ženy sa stretávajú s oboma extrémami mazových žliaz - v T zóne sa pleť mastí viac, líca a okraje tváre sú však vysušené. Takáto pleť je zmiešaná a vyžaduje - rovnako ako ostatné typy pleti - krém určený priamo pre jej potreby.

Čítajte viac: Pripravte si masku pre každý typ pleti

Ako svoju pleť klasifikovať?
Pokiaľ si teda chcete overiť, či ste svoju pleť zaradili správne, urobte si malý domáci test. Tvár si dôkladne odlíčte, umyte vodou a nechajte uschnúť. Po umytí už nepoužívajte žiadne kozmetické produkty a pleť nechajte uschnúť. Po polhodine si postupne na čelo, nos, bradu a líca priložte papierovú vreckovku a uvidíte, čo vám ukáže.

Vreckovka bez zmeny znamená, že vaša pleť je suchá, pokiaľ je výrazne zamastená, ide o mastný typ pleti. Zmiešaná pleť odhalí zamastenie na vreckovke priloženej na čelo, nos a bradu, no vreckovka z líca zostane bez odtlačku. Normálna pleť sa prejavuje jemnučkým mastným filtrom na každej časti tváre.

Už teda nerobte klasické chyby a podľa osvedčeného domáceho testu určite svoj typ pleti. S ohľadom na toto zistenie si vyberajte aj kozmetické produkty a svojej pleti doprajte presne to, čo vyžaduje.

 

 

 

Zdroj : Wanda.sk

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>