Choď na obsah Choď na menu
 


Účinné triky proti akné

29. 1. 2009

STOP vytláčaniu:
Vytláčanie vyrážok je tá najhoršia vec, akú môžete svojej pokožke spraviť. Takmer naisto si pokožku ešte viac podráždite a zanesiete si do nej infekciu. Vyrážky sa budú pekne násobiť a možno si dokonca vykoledujete aj jazvičky. Pokiaľ naozaj nevydržíte a nepríjemný vriedok si budete chcieť vytlačiť, nezabudnite si umyť ruky a prsty obaliť do kozmetického obrúsku, aby ste predišli prenosu baktérií. Na záver pleť vydezinfikujte a postihnuté miesta potrite tea tree olejčekom.

Aká strava, taká pleť:
Mastné a vyprážané jedlá, fasfoody, instantné polievky, kolové nápoje, sladkosti – kto už by len
po takejto výžive mohol okúzľovať svet krásnou pokožkou?! Staré známe pravidlo „ste to, čo jete“ je nemenné a platí aj v tomto prípade. Doprajte svojej pleti dostatok čerstvého ovocia, zeleniny, jedál bohatých na vlákninu, strukovín a zmeny k lepšiemu pocítite už čoskoro. Nezabúdajte na dostatočný prísun tekutín, najmä vody, ktorá robí so stavom pokožky skutočné zázraky.

Neničte pleť čistením:
Hygiena nadovšetko, no ak to budete s čistením pleti preháňať, dočkáte sa skôr opačného efektu a pokožka bude produkovať ešte viac mazu. Aj mastnej pleti so sklonom k akné teda stačí umývanie dva razy denne. Základom je kvalitný čistiaci gél, ktorý pleť nechá čistú a sviežu, no zbytočne ju nevysuší. Oplachovanie by však malo byť šetrné, a preto naň používajte len vlažnú vodu.

Krásna s bahnom:
Vedeli ste, že bahno z Mŕtveho mora je silným bojovníkom proti vyrážkam? Je to tak! Keďže je bohatým zdrojom minerálov a stopových prvkov, zanecháva pleť jemnú, čistú a vyživenú. Jeho blahodarné účinky sú známe v kozmetickom priemysle natoľko, že každý rok pribúdajú nové produkty, ktoré obsahujú tento zázrak pre telo z Mŕtveho mora. Bahenné masky obsahujú cenné l
átky, ktoré vnikajú do pokožky a po dvadsaťminútovom pôsobení ju nechávajú hladkú a napnutú. Pozor by si na bahenné zábaly mali dávať len dámy s citlivou pokožkou, pretože soľ v ňom obsiahnutá môže spôsobiť podráždenie.

Obrázok
Zverte sa do rúk odborníkom:
Akné nikomu sebavedomie nezvýši, a pritom zbaviť sa ho nie je nemožné. Okrem spomínaných zásad sa naozaj oplatí zveriť sa do skúsených rúk odborníkov, dermatológ vám na základe vyšetrenia predpíše vhodnú liečbu a ak ju skombinujete aj s návštevou kozmetického salónu, výsledky sa ukážu už po pár týždňoch a vy naraz budete čeliť príjemnému zisteniu, že mejkap takmer vôbec nepotrebujete.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>