Choď na obsah Choď na menu
 


Typy pleti

12. 3. 2009

Letný typ


Ženy tohto typu majú často problémy s tým, do ktorej skupiny patria, pretože ich pleť môže byť svetlá, ružová, bronzová a dokonca aj olivová (napr. v mojom prípade) V každom prípade má však výrazný, alebo menej výrazný modrastý podtón ku ktorému sa veľmi hodí najmä make-up ale aj oblečenie v studených farbách. Vlasy môžu byť popolavo blond až hnedé, najmä v detstve smerujú ich vlasy viac k blond vlasom no neskôr stmavnú do tmavohneda, alebo do myšacohnedého odtieňa. U zimného typu najčastejšie pozorujeme sivohnedé pehy.

Make-up: Svetlé odtiene béžovej farby, odtiene neutrálnej ružovej, najmä staroružovej farby. Vhodná je aj tlmen svetloružová.

Rúže: Taktiež matný ružový avšak s modrým nádyhom, fialový, avšak nie kriklavý! Mohlo by to veľmi zle dopadnúť a celkový dojem by bol odpudzujúci! Ženám tohoto typu idú jemnejšie farby!


Očné tiene: Studené farby, modrá alebo ružová, môžu byť však aj pastelové a dymové farby.


Ostatné: Nikdy nie čiernu ceruzku , radšej sivú alebo mdrú do tyrkysovej, mihálnice taktiež sivé, čierne iba výnimočne, na obočie sú taktiež vhodné matné farby, napr. hnedá, nikdy nie čierna. To by bola katastrofa!


Zimný typ


Tieto dámy sú hotové snehulienky, no nemusí to byť vždy tak. Tmavohnedé vlasy ktorých odtieň smeruje k čiernej dokonca i modročiernej. Pleť je najčastejšie bledá, porcelánová aj olivová ale málokedy, modratný nádych. Môže byť aj lososovoružová avšak chladná! V ich očiach sa odráža intenzívna studená farba bielko je jasné. Ženy tochto typu pôsobia často veľmi chladne. Keďže výnimka potvrdzuje pravidlo, môžu byť aj blond, no vždy sú pôsobia chladne a nedotknuteľno, nedobitno.

Make-up: Vždy svetlý, dokonca aj biely, alebo svetlo béžový, odporúča sa veľmi nemaľovať. Vhodné je použiť veľmi jemnú ružovú farbu na líčka.

Rúž: Ostročervený, taktieť ostré odiene ružovej, vhodná je aj fialová.


Očné tiene: Nebadateľné studené tóny zelenej , modrej a fialovej. Nekombinujte však z krikľavočerveným rúžom.


Ostatné: Tomuto typu pristane čierna linka zo všetkých typov najlepšie. Super trik je aj biela ceruzka na dolnom vnútornom viečku oka a pod ňou čierna vrstva. ptický zväčší oči :) Maskara zelenej, modrej, fialovej farby. Obočie je veľmi výrazne a netreba ho prifarbovať, mohli by ste vyzerať ako Brežnev :)

Jarný typ


Jemne ružová, broskyňová, zlatožltá svetlá pleť. Plavé vlasy so zlatým nádychom. Môžu byť tmavé aj svetlé.Pigmentácia jemná, žltkastá. Vhodné sú svieže, ľahké farby. Takisto aj líčenie by malo byť jemné a malo by podčiarknuť nežnú krásu, preto nesmie byť krikľavé.

Make-up: Taktiež žltkastej alebo lososovoružovej farby, v lete môže byť i hnedší.

Rúž: Červený avšak, nie kriklaavočervený ale s so žltkastným nádychom smerujúci skôr do orandžova.


Očné tiene: Nevýrazné odtiene, odporúčam hlavne pastelové farby, ktoré môžu byť stlmené sivou alebo hnedou.


Ostatné: Nikdy si nedávajte čiernu maskaru ani ceruzku, taktiež môžete použiť bielu ceruzku na nakreslenie linky na dolné viečko. Obočie najvhodnejšie hnedé.

Jesenný typ


Svetlá pleť, marhuľová alebo zlatobéžová, zlatistý podtón, časté sú pehy. Vlasy sú často ryšavé alebo červené , no môžu byť aj hnedé no vždy s nádychom do zlata (hodí sa melír) . Oči majú výraznú farbu, môžu byť modré, olivové, zelené, žiarivé odtiene jantárovej a hnedej. Pri líčení je vhodné zvýrazniť buď len oči, alebo len usta. tento typ žien to má najľahšie s určovaním.

Make-up: Priesvitný, béžovej farby. Pehy v žiadnom prípade nezakrývajte, sú veľmi moderné :) Na líca nikdy nedávajte farbu s modrým nádychom.

Rúž: Teplej červenej, alebo hrdzavočervenej farby. Nemal by byť príliš svetlý.


Očné tiene: Všetky teplé farby, zemité a tmavé tóny. Studené tóny su nevhodné.


Ostatné: Ceruzk by mala byť teplej farby, hnedej, alebo zelenej, alebo svetlofialová. Mihalnice čierne a obočie hnedé :)
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>