Choď na obsah Choď na menu
 


Mýty alebo fakty? Spoznajte pravdu o mejkape

15. 3. 2009

 

Mejkap upcháva póry
Nové, ľahké mejkapy určite vašej pleti nijak neuškodia. Moderné technológie umožňujú kozmetickým značkám vyrobiť mejkapy, ktoré póry neupchávajú, hoci majú vysokú kryciu schopnosť a dokonale rozšírené póry a chybičky krásy maskujú.

Mejkap škodí pokožke
Mnohé mejkapy obsahujú vitamíny, minerály, ochranu pred UV lúčmi  alebo tea tree olejček, ktorý lieči akné. Tak si môže vybrať vhodný druh mejkapu každá z nás. Hydratačné mejkapy pre suchú pokožku, ultra ľahké pre mastnú pleť, jemné mejkapy pre citlivú pokožku, ženy po štyridsiatke môžu pleti dodať kolagén a revitalizujúce látky vďaka mejkapu určenému pre zrelú pleť.

Mejkap sa najlepšie skúša  na chrbte ruky
Iste ste sa s týmto odporúčaním už stretli. Nie je však pravdivé a dopomôže vám skôr vybrať si nesprávny odtieň. Podľa vizážistov sa tekutý mejkap najlepšie skúša na línii brady. Chrbát ruky môže byť v skutočnosti tmavší než pokožka vašej tváre a okolie sánky je preto na skúšanie odtieňa mejkapu najvhodnejšie.

Mejkap sa musí nanášať len hubkou
Nemusí, ale môže. Vizážisti v tomto nie sú zajedno. Jedni tvrdia, že mejkap sa najlepšie nanáša a rozotiera prstami, ktoré vytvárajú trením teplo a pomáhajú mejkapu lepšie sa zapracovať do pokožky. Druhí zasa nedajú dopustiť na kozmetické hubky, ktoré umožňujú presné nanesenie mejkapu. Či sa rozhodnete pre jeden alebo druhý spôsob, určite nanášajte mejkap len čistými prstami alebo umytou špongiou, na oboch sa rady zdržiavajú baktérie.

Ak chcem rýchle opálenie, použijem tmavý odtieň mejkapu
Nie, ak nechcete vyzerať umelo. Aby pôsobila pleť prirodzene, najprv na ňu naneste ľahký samoopaľujúci prípravok, až potom skúste mejkap. Tmavé odtiene, ktoré nekorešpondujú so súčasným odtieňom vašej pleti, si odložte na leto.

Mejkap vyzerá dobre len ak sa nanesie na tvár aj krk
Práve naopak! Mejkap stačí naniesť len na miesta, ktoré potrebujú prekryť, čiže na začervenané vyrážky, T-zónu či líca. Vždy však mejkap dobre rozotrite, aby nepôsobil umelo a ako zlá maska. V prípade, že vám prekážajú nánosy mejkapu, môžete použiť odľahčené tónovacie krémy alebo pleť len zmatniť kompaktným mejkapom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>