Choď na obsah Choď na menu
 


Maxi objem mihalníc môže mať každá z nás

3. 5. 2009

Keď som sa prvý raz dozvedela o lepení trsov, priznám sa, veľmi ma to nezaujalo. Mihalnice mám dosť dlhé i husté na to, aby som siahala po takomto radikálnom riešení. No zvedavosť napokon zvíťazila a ja som sa rozhodla, že dramatický - a dlhodobý -  efekt umelých mihalníc vyskúšam na vlastnej koži.

Pokiaľ patríte k dámam, ktoré macošská príroda obdarila riedkymi a ultrakrátkymi mihalnicami, zrejme ste už vyskúšali všetky možné produkty na ich predĺženie. Zhusťujúce a kolagénové maskary, špeciálne roztoky s vitamínmi, čo vaše riasy poriadne vyživia, priehľadné riasenky na nočné použitie, alebo ste si možno pri špeciálnych príležitostiach nalepili umelé mihalnice samy. Bohužiaľ, keď sa veľký večer skončil, mihalnice bolo treba odlíčiť, či v prípade umelých odložiť. S trsmi je to trochu inak.

Pre koho sú určené?
Vlastne pre každú ženu, ktorá by rada dodala svojim mihalniciam neprehliadnuteľný objem. Výnimku tvoria dámy s citlivými očami, ktoré si môžu na „nové“ mihalnice ťažšie zvykať. Napokon, práve zvyk je to, čo si nosenie umelých trsov vyžaduje. Na začiatku to totiž môže byť pre vás tak trochu šok.

Nie sú riasy ako riasy
Hneď na úvod treba vysvetliť rozdiel medzi klasickými umelými mihalnicami, trsmi na jeden večer a dlhotrvácnymi trsmi. Umelé mihalnice si nalepíte ľahko aj sama doma, pred spaním ich však treba odlepiť a oči odlíčiť. S klasickými trsmi je práce viac, pretože sa vlepujú medzi mihalnice. Tie sa však tiež odlepia len čo prídu do kontaktu s vodou či odličovačom.

Trsy, o ktorých bude práve reč, sa však lepia špeciálnym lepidlom tesne na a nad vaše vlastné mihalnice tak, aby vydržali aj niekoľko týždňov – najčastejšie tri. Nezídu ani po športovaní, po sprche či plávaní.

 

 

Ideme na to
Než sa však uložíte do kresla a svoje mihalnice zveríte do rúk odborníčke, budete si musieť najskôr vybrať z ponuky umelých trsov. Záleží na kvalite aj dĺžke – či chcete prirodzený efekt s niekoľkými trsmi alebo dramatický – všetko záleží len od vás. Samotné nalepovanie trsov mihalníc zaberie šikovnej vizážistke či kozmetičke približne pol až trištvrte hodinu. Hoci vás kozmetička najprv dokonale odlíči, ak máte možnosť, príďte do salónu aspoň  bez maskary. Riasy tak budú na zákrok lepšie pripravené.

Koľko a čo za to?
Cena za umelé trsy sa líši salón do salónu. Niekde môžete za ne zaplatiť dvanásť, inde sedemnásť až dvadsať eur. Trsy na viečkach vydržia dva až tri týždne, niekedy dokonca aj viac. Nezídu však samé, ale budú sa odliepať postupne, napríklad pri večernom odličovaní. Tu však treba pristupovať nanajvýš opatrne.

Kozmetička vám na záver procedúry vysvetlí ako sa správne o umelé trsy starať, sem spadá aj poučenie o líčení. Keďže sú veľmi výrazné, maskaru nebudete na horných mihalniciach vôbec potrebovať. Tiene pravdaže používať môžete, musíte postupovať jemne a odlíčiť ich vatovou tyčinkou.Pokiaľ sa vám zunujú, treba sa opäť objednať k vašej kozmetičke, v žiadnom prípade si ich nestŕhajte samy.

Spočiatku si musíte na trsy navyknúť, pretože vám budú pripadať ťažké a pridlhé. Tieto pocity sa však po dvoch-troch dňoch stratia a vy si užijete rannú pohodu bez toho, aby ste sa trápili s riasenkou a večer zasa s komplikovaným odličovaním.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>