Choď na obsah Choď na menu
 


Make-up Zvádzaj očami

29. 1. 2009

Zvádzať pohľadom by chcela každá žena alebo dievča. Zmyselne sa na muža pozrieť tak, aby sa mu podlomili kolená však nie je hračka. Aby ste to mali čo najjednoduchšie, mali by vaše oči hovoriť jasnou rečouObrázok.Len zdravo vyzerajúce oči sa môžu vďaka kozmetike rozžiariť ešte viac. Ak na to nezabúdate, môžete sa pustiť do vyčarovania toho najkrajšieho očného make-upu.

Vytieňujte:
Keď túžite po žiarivých očiach, musíte si vybrať tri správne tiene. Ak máte oči úzke ako štrbinky, vyhýbajte sa tmavým tieňom, ktoré by oči ešte zúžili. Naopak, ak máte priveľmi veľké oči, vyhnite sa trblietavým svetlým tieňom a radšej siahnite po zemitejších tónoch, ktoré opticky oko zúžia do tej správnej formy.Využívajte takisto kontrastné farby. Hnedooké dámy nebudú veľmi spokojné s hnedým tieňom v rovnakej farbe ako sú ich oči, pretože tým dosiahnu jedine to, že ich oko opticky akoby napuchne a bude vyzerať nezdravo. V lepšom prípade sa stratí jeho iskra a vyznie smutne a sklesnuto. Rovnako to platí aj pre modrooké, či zelenooké dámy.

Správna maskara:
Nemenej dôležitý je aj výber správnej maskary. Hlavne keď máte riasy krátke a riedke, existujú aj také špirály, ktoré aj z kratučkých rias dokážu vykúzliť magický pohľad. Ale ani s maskarou to nepreháňajte a neaplikujte si štyri vrstvy s vedomím, že vám to pomôže. Práve naopak – jednotlivé riasy sa zlepia a celý efekt sa stratí.

Podstatná je aj farba, po ktorej siahnete, pretože ak by si snehobiela blondína dala silnočiernu maskaru, pôsobila by ako omietka s tmavými fľakmi. Pre takéto typy žien je najlepšia hnedá špirála a pre blondíny s tmavšou pokožkou zase hnedočierna. Brunetkám pristanú čierne špirály.

                                                        A vždy s heslom...Obrázok
Nikdy nezabudnite, že staré známe a stále opakované „menej je viac“, stále platí. A stavte aj na prirodzenosť, ktorú len mierne pozdvihnete jemným make-upom a  možno práve vtedy budete pôsobiť krajšie a príťažlivejšie, ako keď na seba toho dáte priveľa. 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

zvadzaj ocami

(katka, 5. 11. 2010 1:12)

mam velke hnedé oci cierne vlasy

 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>