Choď na obsah Choď na menu
 


Domáca lekáreň proti akné

26. 6. 2013

 

 Móda a krása

 

Odveký rival krásnej pleti si nedáva oddych za žiadnych okolností. Či je zima alebo leto, či sa chystáte do spoločnosti alebo vás čaká dôležité rande, je to celkom jedno. Akné zaútočí bez toho, aby ste naň čakali a na tvári sa usadí v podobe červenej vyrážky s bielou hlavičkou. Na rad teda prichádza opatrné vytlačenie a hneď potom kurírovanie.

V domácich podmienkach sa skrýva mnoho „liekov", ktoré vám vedia výrazne pomôcť. Vyrážku eliminujú a urýchlia jej liečenie, zároveň aj vyživia pleť a postarajú sa o jej zdravie. Hovoríme o maskách, ktorých ingrediencie sa zameriavajú na kurírovanie akné. Ktoré sú to?

Citrón vyčistí
O citróne a pleti sa toho môžete dočítať pomerne veľa. Základom, ktorý by ste mali ovládať, je však fakt, že citrón a kyseliny v ňom obsiahnuté efektívne zbavujú mastnoty, čistia a rozjasňujú, no s ich množstvom to netreba preháňať. Aby citrónová ingrediencia zaúčinkovala správne, treba ju s niečím zmiešať, vyvážiť jej silu a nechať na tvári najviac 10 minút.

 

Recept: Jednu lyžičku čerstvej citrónovej šťavy zmiešajte s tromi lyžicami tvarohu a rozmixujte dohladka. Kozmetickým štetcom naneste na tvár a nechajte pôsobiť spomínaných10 minút. Opláchnite a tvár osušte. Citrón v tom istom pomere môžete miešať aj s hustejším bielym jogurtom alebo s rozmixovanou papájou, ktorá je pre pleť tajným tromfom. Ak chcete dokonalú čistiacu kombináciu zmiešajte lyžičku citrónovej šťavy s bielkom. Vyšľahajte, na pleti nechajte zaschnúť a umyte.

 

Cibuľa bojuje proti zápalu
K cibuli nemáme všetky pozitívny vzťah, ale nič to nemení na tom, že jej sila je doslova liečivá. Proti akné ju nemusíte konzumovať, ak nechcete, stačí využiť látky, ktoré uvoľňuje. Majú protizápalovú a antibakteriálnu silu, ktorú vyrážky ocenia, hoci treba rátať s miernym zápachom. Ničoho sa však nebojte, ten sa minimalizuje kombinovaním s ďalšími ingredienciami a na záver predsa tvár oplachujete.

Recept: Najznámejším cibuľovým receptom je kombinácia jemne nastrúhanej polky cibule, lyžica medu a ak máte zmes príliš riedku, pridajte trochu ovsenej múky. Aplikujte na postihnuté miesta, nechajte pôsobiť a po desiatich minútach dôkladne opláchnite.

 

Banán dodá vitamíny
Banán je pomerne častou prísadou do rôznych druhov pleťových masiek, no ak sa stane hlavnou prísadou, môže byť efektívnym bojovníkom aj proti akné. Obsahuje totiž množstvo antioxidantov, ktoré potrebuje vyrážkami oslabená pleť. Vyberte si taký, ktorý je dostatočne zrelý a môžete mixovať.

 

Recept: Mäkký banán dôkladne rozpučte a pridajte lyžicu medu, táto dvojka je pre pleť doslova bombou, po ktorej ostane vyživená, jemná a dostatočne hydratovaná. Nezabúdajte, že každú jednu masku môžete aplikovať klen na dokonalo vyčistenú pleť, inak jej účinky len potláčate. Na záver masku umyte a pleti dodajte pohladenie hydratačným krémom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>