Choď na obsah Choď na menu
 


5 vecí,ktoré treba vedieť pred kúpou mejkapu

1. 11. 2009

Je pre mňa vhodný?
Pleť každej z nás má iné vlastnosti a iné potreby. Niektoré máme problematickú pleť, iné suchú so sklonom k šupinkám, ďalšie ženy sa trápia s kombinovanou pokožkou alebo mimoriadne citlivou. Mejkap by mal zodpovedať presne typu pleti. Kozmetické firmy poznajú želania svojich zákazníčok a takmer každá značka ponúka klientkam niekoľko druhov podkladového mejkapu. Ak vlastníte mastnú pleť, potom si treba vybrať nemastné zloženie s matujúcim efektom. Ženy so suchou pleťou potrebujú hydratačný mejkap s premasťujúcimi zložkami. Ak sa obávate, ako vaša pleť zareaguje na nový mejkap, popýtajte sa v lekárni na hypoalergénnu kozmetiku, ktorá zaručuje čo najnižšie riziko vzniku podráždenia.

Nebude mi upchávať póry?
Dnes už na trhu takmer nenájdete ťažké, hutné mejkapy, aké nosili naše mamy. Aj tak je ale vhodné vyberať si čo najľahšie zloženie, ktoré vám nebude zbytočne upchávať póry. Hľadajte podkladové mejkapy s označením „non-comedogenic“, prípadne nekomedónne.

Bude sa dobre nanášať?
Každému vyhovuje iný spôsob nanášania mejkapu. Niekto používa hubku, iní rozotierajú mejkap prstami. Aj samotné nanášanie sa odlišuje. Dostať tuhé mejkapy v tyčinke, ktoré zmäknú rozotieraním, klasické tekuté v tube, praktické v balení s pumpičkou, tekuté mejkapy v štetci, minerálne mejkapy v štetci, či kompaktné 2v1 s púdrom. Vyberte si spôsob, ktorý je pre vás čo najmenej komplikovaný a ktorý vám ráno ušetrí čas.

Bude mi sedieť odtieň dokonale?
Mejkap nemá za úlohu zmeniť farbu vašej pokožky, ale potlačiť a odstrániť nedokonalosti pleti. A práve naopak, to pekné má zdôrazniť. Je dôležité vybrať si mejkap, ktorého odtieň bude s pokožkou perfektne ladiť. Odporúča sa preto pred kúpou malý trik: naneste mejkap na líniu brady a sánky, rozotrite a na dennom svetle sa dobre prizrite, či vám sedí (pokojne aplikujte na bradu aj niekoľko odtieňov, aby ste sa nemuseli ustavične vracať do obchodu). Odtieň, ktorý sa najviac približuje odtieňu pleti, je ten správny.

Koľko vydrží naozaj?
Niektoré sľubujú šesť, iné osem, ďalšie aj dvanásť hodín perfektného vzhľadu, ale úprimne, len máloktorý toľko naozaj vydrží. Počas dňa sa predsa podvedome dotýkame tváre, obliekame, vyzliekame svetre, pleť sa dostáva do kontaktu so šálom a pod. S kúpou mejkapu by ste sa z tohto dôvodu nemali príliš ponáhľať a radšej si naň vyhraďte dva dni. Počas jedného z nich uvidíte, ako dlho vydrží a po koľkých hodinách sa začne strácať. Tento čas vám okrem toho poslúži aj na to, aby ste zistili, či vaša pleť znesie mejkap bez alergických reakcií.

 

 

 

zdroj wanda.sk

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>