Choď na obsah Choď na menu
 


4 tipy, ktoré Ti rýchlo vylepšia každodenný mejkap

31. 5. 2009

Tip 1: Rozjasňovač
Viete, prečo pleť celebrít tak žiari zdravím a vitalitou? Tajomstvom rozžiarenej  pleti je rozjasňovač. Ten obsahuje čiastočky, ktoré odrážajú svetlo, pokožka tak pôsobí prirodzene zdravo, sviežo a mladistvo. Dostať sú rozjasňovače v najrôznejších konzistenciách, od tekutých cez gélové, krémové až po tuhé. Nanášajú sa na strategické miesta, kde najčastejšie dopadá svetlo, čiže na mostík nosa, lícne kosti, bradu a čelo. Pozor však, pri aplikovaní treba zvoliť cestu menej je viac, aby pokožka nepôsobila mastne.

Tip 2: Stiahnite póry
Pleti s rozšírenými pórmi nepomôže len mejkap. Dôležitá je aj samotná príprava pred jeho nanesením. Preto sa oplatí najprv stiahnuť póry pleťovou vodou s adstringentným účinkom, prípadne dva razy do týždňa pleti dopriať masku so sťahujúcim účinkom, ktorá póry prečistí a uzavrie. Výborné sú citrusové a uhorkové. Ak máte mastnejšiu pleť, vyskúšajte na problematické partie použiť kompaktný mejkap miesto tekutého. Má mierne vysušujúce účinky (aj preto sa veľmi neodporúča na suchú a citlivú pleť).

Tip 3: Výraznejšie oči
Ak potrebujete zväčšiť a opticky otvoriť oči, stavte na bielu kajalku. Nanáša sa do vnútorného kútika oka a lemuje spodné viečko. Oči tak dostanú nový rozmer, budú vyzerať jasnejšie a oddýchnuto. Čierna linka má síce tendencie oči zmenšiť, záleží však najmä od typu linky a jej nalíčenia – čím hrubšia je, tým výraznejšie budú oči. Dymové líčenie na večer dodá pohľadu sexi hĺbku.

Tip 4: Vazelína
Obyčajná vazelína z drogérie alebo lekárne premení vaše riasy na lesklé vejáriky. Aj preto si ju obľúbili vizážisti, ktorí ju používajú, ak chcú dosiahnuť sexi efekt mokrých rias. Naneste si ju na vytočené a nalíčené mihalnice, ale pozor – pristupujte s citom a nanášajte ju len na končeky, aby sa riasenka nerozmazala. Mimochodom, vazelína je dobrá vraj aj na rast mihalníc, ktoré zostali po trvalej či odlepovaní trsov poškodené. Po odlíčení si ju naneste v tenučkej vrstve na riasy a ráno zmyte vlažnou vodou. 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.
 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>