Choď na obsah Choď na menu
 


Prečo je mužský kondóm lepší než ženský?

10. 7. 2009

Ženský kondóm je zatiaľ neveľmi rozšírená forma antikoncepcie, aj keď na svetovom trhu ho môžu využívať páry už šestnásty rok. Je to mäkké polyuretánové puzdro, ktoré dosahuje dĺžku až sedemnásť centimetrov. Na oboch koncoch kondómu sú krúžky, ktoré uľahčujú zavedenie prezervatívu do pošvy. Je vhodný pre ženy, ktoré sa spoliehajú samy na seba a pre tie, ktoré z akéhokoľvek dôvodu nemôžu užívať hormonálnu antikoncepciu. Ak ale hľadáte dôvody, prečo radšej zostať pri klasike, tu sú:

Jednoduchšie sa nasadzuje
Klasický kondóm nasadíte partnerovi za pár sekúnd. S tým ženským to bude o čosi náročnejšie. Musíte byť opatrná, zručná a trpezlivá. Aj preto obyčajne po prvý raz aplikuje kondóm do pošvy gynekológ. Nemusíte sa báť, že ho stratíte, pretože spoľahlivo drží na stenách pošvy a dokonca sa môže zavádzať už niekoľko hodín pred plánovaným stykom, no spontánnosť v tomto prípade bude v rámci sexu veľkou neznámou.

 

 Ženský kondóm nevyzerá veľmi vábne, navyše pri styku
pôsobí jeho jemné šuchotanie rušivo

Mužský je lacnejší
Aj ženský kondóm, rovnako ako mužský, je len na jedno použitie. Avšak jeho cena je niekoľkonásobne vyššia, než cena kondómu. Len pre porovnanie, v niektorých internetových obchodoch dostanete kus za cca. 1,60 eur, v iných za škatuľku s tromi kusmi dáte 3 eurá, niekde aj 7 eur. Pánsky kondóm zoženiete bez problémov aj za euro.

Ľahšie ho dostať
Klasické prezervatívy zoženiete v drogériách, lekárňach, na čerpacích staniciach aj v trafikách. Skúste sa však tam spýtať na ženský kondóm. Nedostanete ho ani v automatoch, ale ak budete mať šťastie, natrafíte naň v lekárni. V internetových obchodoch i sexshopoch ženské kondómy ponúkajú, mnoho žien sa nimi však radšej zásobuje v zahraničí.

Čo je jeho plus?
Aby sme boli spravodliví, treba uznať aj výhody ženského kondómu. Okrem toho, že ho ocenia alergici na latex (ženské kondómy sa vyrábajú z polyuretánu), vedci tvrdia, že dokáže lepšie ochrániť pred pohlavnými chorobami, keďže čiastočne prekrýva aj vonkajšie pohlavné orgány. Preto je účinnou ochranou napríklad pred genitálnym herpesom.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

sex

(jika, 5. 10. 2012 19:09)

rada by som vedela aky je prvy sex:D
plsss odpiste kto ho uz mal

SEX

(Miška Bratova, 22. 11. 2011 12:07)

Ja mam taku istu otazku ako Lucka a aki je to pocit ked vam ho tak daju ??? BOILI To ???

Re: SEX

(stell, 7. 6. 2012 14:53)

Nie neboli. Mne to uz tak davali. Ak ti mam pravdu povedat zaboli to a potom mas pokoj a pri sexe je to uz v pohode

prvy sex

(Lucka Nemcová, 22. 11. 2011 12:05)

chcela by som sa opýtatˇ, ako ste mysleli že Vám po prvý krát gynekológ strči do pošvy ten kondóm. On si ho natiahne na ruku,alebo na penis??

 

 


Posledné fotografieArchív

Kalendár
<< október / 2018 >>